سرخط خبرها
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب جوملا
خانه / حوزه خواهران / دوره تربیت مربی قرآن

دوره تربیت مربی قرآن

تربیت مربی

پیشگفتار

الحمد لله رب العالمین، حمدی که شایسته جلال و کمال اوست، حمد و ثنا بر او به اندازه عطاء و بخشش او بر مومنین و درود و سلام بر بهترین آفریده او و خاتم النبیین و امام المرسلین و سردار سپیدرویان در پیشگاه حق تعالی، سیدنا محمد صلی الله علیه و آله و صحبه اجمعین. و هر کس که به نیکی تا روز حساب و دین از آنها پیروی می کند.

قال الله تعالی: ان هذا القرآن یهدی للتی هی اقوم و یبشرالمومنین الذین یعلمون الصالحات ان لهماجرا کبیرا[سوره اسراء۹]

قرآن صحیفه نورانی خداوند متعال وریسمان و حلقه اتصال عبد به معبود و نامه سرگشاده خالق هستی و عشق نامه محبوب به سوی خیل محبان است. تنها شاهراه نجات بخش انسان می باشد.

از آنجائیکه بهترین زمان برای فراگیری و آموزش قرآن و دستیابی به ریسمان وصل و درونی کردن اعتقادات اسلامی و دینی دوران کودکی است (العلم فی الصغر کالنقش علی الحجر: ماندگاری علم در کودک مچون نقش روی سنگ است)، بر آن شدیم تا زمینه آموزش و تعلیم علوم قرآنی و اسلامی را در قالب آموزه های اخلاقی و قرآنی فراهم آوردیم که به توفیق و الطاف یزدان پاک و راهنمایی و ارشاد اساتید محترم حوزه علمیه مظهرالتوحید تایباد و همکاری صمیمانه مربیان مهد تخصصی قرآن کانون سراج توحید توانستیم تا کتابهای آموزه های اخلاقی و قرآنی ویژه کودکان را در سه سطح آمادگی، پیش دبستانی۱ و پیش دبستانی ۲ گردآوری نماییم. همچنین در جهت تسهیل و کمک در روند آموزش و روش تعلیم این کتابها به کودکان ۴تا۶ سال لازم دانسته شد تا کتابی تحت عنوان راهنمای مربی برای استفاده مربیان مهد قرآن آماده نمائیم. امید است که مربیان عزیز قبل از ورود به کلاس با مطالعه و بررسی دقیق این اثر، آمادگی لازم را جهت ایجاد انگیزه و ارائه بهتر درس و آموزه های اخلاقی و قرآنی به نوآموزان، کسب نمایند تا ان شاءالله کودکان و نونهالان اسلامی در آینده افتخار آفرینان جامعه اسلامی ما باشند و فرهنگ قرآنی و اسلامی در اذهان کودک ما تثبیت شده، بطوری که رشد و نمو آنها با فرهنگ اسلامی توأم گردد.

این اثر را تقدیم می داریم به بنیان گذار حوزه علمیه مظهرالتوحید تایباد مرحوم مولانا حسن صالحی و همه دست اندکاران عرصه تعلیم و تربیت اسلامی و نونهالان امت اسلام.

ان شاء الله که بتوانیم با همکاری مربیان ارجمند گامی مهم و موثر در جهت ترویج فرهنگ قرآنی و اسلامی برداریم. از خداوند منان خواستاریم که این خدمت ناچیز را مورد قبول درگاهش قرار دهد و من الله التوفیق.

روضه الاطفال قرآن کانون سراج توحید حوزه علمیه مظهرالتوحید تایباد

جهت دانلود جلد اول و جلد دوم راهنمای تربیت مربی بر روی گزینه های دانلود زیر کلیک نمایید:

توجه شود که فایل ها به صورت فایل PDF می باشد و برای اجرا شدن باید نرم افزار مربوطه روی سیستمتان نصب باشد.جهت دانلود نرم افزار بر روی گزینه دانلود نرم افزار PDF  کلیک نمایید:

Powered by themekiller.com